20 квітня Президент України Петро Порошенко підписав Закон України “Про державну підтримку кінематографії” , спрямований на стимулювання галузі виробництва національних фільмів та боротьбу з піратством інтернет-фільмів. Документ відображає національну політику розвитку і просування українського кінематографу. Він вносить суттєві зміни в регулювання відносин між державою та майстрами кіно, включає в себе розробку заходів, спрямованих на підтримку виробництва і розповсюдження українських фільмів в кіно, на телебаченні і в інтернеті.
Законом також передбачене внесення змін до інших нормативних документів, зокрема Закону України «Про авторське право та суміжні права», у який уперше введено поняття кардшейринга, камкордингу та передбачені обсяги відповідальності за порушення прав авторів в мережі. Ці норми закону покликані змінити ситуацію з піратством на медійному ринку, протидіяти численним порушенням та стати додатковим механізмом протидії порушникам. Cлід зазначити, що зарубіжні підходи до вирішення суперечок щодо інтернет-піратства неоднозначні.
Також необхідно відзначити нові правила щодо фінансування фільмів, відповідно до яких збільшена частка державного субсидування виробництва.
Фантастика й анімаційні фільми мають право на субсидування до 80%, у той час як телесеріали − до 50%. Виробництво документальних, навчальних, дитячих фільмів може бути повністю профінансовано державою (100% від загальної кошторисної вартості виробництва стрічки шляхом проведення державних закупівель необхідних товарів, робіт і послуг!).
Державна субсидія надається всім кінематографістам, незалежно від державної або приватної власності, які займаються професійним виробництвом «національного фільму». Поняття «національний» означає фільми, які зроблені, частково або повністю в Україні, українською або кримськотатарською мовою і пройшли «культурний тест», щоб оцінити його значення, зазначене в документі.
Положення закону також спрямовані на залучення іноземних інвестицій та забезпечують 16,6% знижки на продукцію фінансування фільму і 4,5-10% на виплату роялті.
Передбачається, що джерелами фінансування будуть доходи державного бюджету і Українського культурного фонду (UCF), спеціально створеного для вибору, підтримки і моніторингу реалізації національних культурних і мистецьких проектів.
Головне фото: http://intvua.com